Historie ledního hokeje ve Vodňanech

04.11.2009 16:57

Historie ledního hokeje ve Vodňanech

    Myslím si , že většina z Vás si nikdy nemyslela, že tak malé město jako jsou Vodňany mělo vlastní hokejové mužstvo, natož vlastní "stadión". Ano, je to již 29 let co se rozpadlo hokejové mužstvo HC Motor Vodňany. První počátky ledního hokeje ve Vodňanech sahají až do roku 1933. Dle s nímku přiloženého ve fotografiích, víme kdo byl mezi prvnímy zakladateli Vodňanského hokeje.
     Pouze hokejové mužstvo? Nebyl to jen obyčejný tým, který hrával jen pro zábavu ve volném čase. Byl to tým, který několikrát zvítězil v Okresním přeboru a postoupil tak i do II. kola - Krajského přeboru. Byl zde tým dorostu a dospělých. I tento tým měl zástupce, který hrál v hokejové lize. Když se člověk zamyslí nad výbavou, kterou tito hráči měli - kožené brusle, hadrové chrániče, nevyjímaje golmanské výstroje a nad profesionální výbavou, kterou máme k dispozici dnes, je pohled do dřívějších dob, spíše k obdivuhodnému "pousmání". Právě proto je na místě, připomenout si tyto časy a nezapomenout tak na Vodňanské hokejové bojovníky.
     Zimní stadión? Ano, je to opravdu tak! Pro neznalé města Vodňan,  se zimní stadión nacházel u břehu řeky Blanice -  po levé straně vedle Sokolské louky, přímo za budovou Lesy ČR. Jednalo se o venkovní zimní stadión, který byl provozu, kupodivu té doby, pouze v zimě. Plocha obehnaná mantinely, kropená vodou a  zarovnávaná na sáňkách - na místo dnešní moderní "rolby". Díky kvalitě našeho zastoupení v místním "úřadě" vše, celá tato plocha, zchátrala. V dnešní době, toho na tomto místě není moc k vidění, až na lampy, které jako jediné zůstaly v poloze "stojmo". Je to velká škoda, ale i tak je zapotřebí nadále doufat, že se někdy objeví investor, který nám vybuduje nový zimní stadión a Vodňanský tým bude opět v plné síle vládnout ledové ploše.

    Na získání a rozšíření dalších informací z historie Vodňanského hokeje, které jsou uvedené v tomto článku i nadále pracuji.

    V příloze, pod tímto článkem, jsou uvedeny některé z tehdejších fotografií, které nám poskytl náš spoluhráč a tehdejší člen hokejového týmu  HC Motor Vodňany -Jarda Pavlík. (jeho fotografie uvedena níže).

Sportu zdar a hokeji zvlášť

Autor: Kapitán týmu HC Vodňany

 

 

Zpět

Fotogalerie: Historie ledního hokeje ve Vodňanech

/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hokej-his-1-jpg/
/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hokej-his-2-jpg/
/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hystorie-vodnanskeho-hokeje-jpg/
/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hystorie-vodnanskeho-hokeje-1-jpg/
/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hystorie-vodnanskeho-hokeje-2-jpg/
/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hystorie-vodnanskeho-hokeje-3-jpg/
/album/fotogalerie-historie-ledniho-hokeje-ve-vodnanech/hystorie-vodnanskeho-hokeje-4-jpg/

Zápasy OSLH 2018/2019

 

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena HC Vodňany